Yükleniyor

ONLINE SİPARİŞLERİNİZ MAĞAZANIZDAN DOĞRU ÇIKIYOR MU?


eTicaret ve pazar yerleri satışları kaçınılmaz bir olgu yarattı, yıllar içerisinde online sipariş ve eticarete hiç önem vermemiş perakendeci en hızlı şekilde web satış sitesi kurmak veya en çok satan pazar yerlerinde mağaza açma atağına kalktı.

Hedef olarak perakendeciler kontrolü elden bırakmadan eticaret sistemlerini oluşturmalı. Sistem, sipariş alarmı, toplama, doğru ürün kontrolü, miktar kontrolü, eArşiv fatura, teslimat, tahsilat süreçlerinde, iş yapış şekliniz verimli, hızlı ve kaçakları engelleyici şekilde olmalıdır.

Bu ilkelere dikkat ederek eticaret ve pazar yerleri satışlarında başarı sağlayabilir, müşteri memnuniyeti yanında doğabilecek suistimalleri de engellersiniz.

İşte tam bu noktada MyasoftV3 fiili mağaza ve online işlemlerin beraber yönetilmesinde mükemmel kontrol sağlayan PickerPointPOS Yazılım'ını geliştirdi.

Operasyon hangi kanaldan gelirse gelsin tüm online satış ve siparişleri bir noktaya düşürmekle başlıyor. Siparişi onaylayan yazılım isterse kasap, şarküteri, manav gibi reyonlardaki reyon printerlarına sipariş hazırlama emri(Reyon Fişi) gönderebiliyor.Siparişi hazırlayan görevli barkodlu reyon fişini hazırladığı siparişe yapıştırıyor. Bu sayede servis hızlanıyor yanlış ürün ve hataların önüne geçiliyor, en iyisi de bekleme süreleri en aza iniyor.

Tüm mağazalarda PickerPointPOS noktaları oluşturulur, toplanan siparişlerin kontrol edilip paketleneceği, etiketlenip teslimata hazır hale getirileceği alan bu noktadır.
Bu noktada ePos – eArşiv kasa, yazıcı, barkod okuyucu bulunmaktadır.

El terminali ile toplanan siparişler, bu noktada yeniden barkodları okutularak checklist oluşturulur. Çıkabilecek hatalar giderilir, yönlendirmeler yapılır. Bu hazırlama sırasında oluşacak checklist siparişle otomatik olarak karşılaştırılır. İster bilinçli isterse bilinç dışı yapılabilecek hatalar engellenir.

PickerPointPOS müsait olan paketçiyi seçerek siparişi paketçiye atar. Bu atama esnasında paketçi pusulası ve eArşiv fatura basılır. Paketçi pusulasında siparişe ait tüm bilgiler mevcuttur. Sistem paketçi üzerinde olan tüm siparişleri hesap alınana kadar açıkta tutar ve paketçiye zimmetler. Paketçi olarak araba plakaları kullanılabilir veya kişi bazlı sistem tercih edilebilir.

Paketçilere verilecek el terminali veya YazarKasaPOS ile paket teslim saati sisteme kayıt olur ve teslim edilen veya edilmeyen siparişlerde takip altına alınıp tam kontrol yanında müşteri memnuniyeti sağlanır. Paketçi hesap kesimi toplu veya tek tek yapılabilir.Sistemin raporlamasında, Picker veya Paketçi performans ölçümleri yapılabilir.

Perakende sektörü dijital dönüşüme doğru ilerliyor. Mağaza içi dijitalleşme şube sorumlularının PC başına mahkum kalmadan şube yönetimini katılımcı bir yönetim anlayışı ile yapmaları yakın geleceğin yönetim şeklidir. Mağaza içi dijitalleşmede; nesnelerin interneti ile verimlilik artması ve maliyetlerin düşürülmesini hedefliyorsanız Myasoft V3 IOT sizin çözümünüz...

Myasoft V3 Multi Channel Retail çözümünün tüm gelişmeleri Çok Kanallı Perakende ve Web’ten Cep’ten Tablet’ten mentalitesine göre geliştirilmektedir. Bu temel ilkeleri barındırmayan hiçbir uygulamanın yakın gelecekte yeri yoktur. Myasoft V3 Multi Channel Retail ile yakın geleceği yakalayın.

Picker Point POS

Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus mağazamızın içinde yeni bir checkout yani kasa çıkış noktası yaratıyor olmamızdır. Gerekli özen gösterilmediği durumlarda suiistimaller ile baş edilemez. Suistimalleri engellemede ilk tedbir fiziki şartlardır.

SelfPos200 size bu noktada tam bir çözüm sağlamaktadır.
İki adet terazi olan yapısı ile SelfPos200 PickerPointPOS olarak "Duble Check" işlevi görmektedir.

Ticari terazisi ağırlıklı ürünleri ister satmak ister kontrol amaçlı kullanım kolaylığı sağlarken, okutulan ürünlerin kontrol terazisinde paketlenmesi başka ürün karışması veya isteyerek fazla ürün paketlenmesinde üçüncü bir kontrol sağlar.

SelfPos200'ün şık yapısı ve az yer kaplayan özelliği ile iş süreçlerinizde mutlak çözüm sağlamanıza yardımcı olur.